Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Znamy już laureatów konkursu "Biznes z Przyszłością" [FOTO]

Data publikacji: 2018-04-20, Data modyfikacji: 2018-04-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Dobiegł końca pierwszy etap konkursu „Biznes z Przyszłością” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie wspólnie ze Starostwem Powiatowym, Powiatowym Urzędem Pracy w Kościanie oraz CWRiKD w Lesznie. W piątek, 21 kwietnia12 uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów prezentowało swoje biznesplany przed komisją konkursową. Spośród nich wyłoniono trójkę finalistów. Warto dodać, że w tegorocznej edycji startowała rekordowa liczba uczestników 41 uczniów. Młodzież wykazała się nie tylko sporą wiedzą na temat przedsiębiorczości ale również oryginalnymi pomysłami na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Zwycięzcą konkurs został Mikołaj Hołysz z I LO w Kościanie. Drugie miejsce zajęła Sandra Kostrzewa także z I LO w Kościanie. Trzecie miejsce decyzją komisji konkursowej zdobyła Kaja Wujczak, równie z pierwszego LO w Kościania. Czwarte miejsce zdobył Jakub Piątkowiak z ZSP Kościan.

Pełna treść wiadomości na: koscian.naszemiasto.pl/artykul/znamy-juz-laureatow-konkursu-biznes-z-przyszloscia-foto,4616989,galop,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kościański - powiat w południowo – zachodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kościanie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czempin, Kościan, Krzywiń i Śmigiel, zajmując powierzchnię 722,53 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Obra i Agroekologiczny Park Krajobrazowy im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Wśród zabytków wymienia się: zespóły pałacowe, pałace i dwory (Dwór w Piotrkowicach z XIX wieku, Pałac w Gorzyczkach z 1868 roku, Pałac w Jargoniewicach z 1792 roku, pałac z początku XVIII wieku w Głuchowie, zespół pałacowy z lat 1780 – 1791 w Starych Oborzyskach, zespół pałacowo – parkowy  w mieście Turew z II połowy XVII wieku, zespół pałacowo – parkowy w Kopaszewie zbudowany w latach 1800 -1801), zabytkowe kościoły i klasztory (kościół p.w. Wniebowzięcia NMP zbudowany w latach 1333 – 1356), spichlerz z końca XIX wieku w Starym Gołębinie, Wieżę ciśnień z 1908 roku, drewniany wiatrak Koźlak z 1714 roku, dzwonnicę z 1850 w Choryniu, Skansen Filmowy „Soplicowo” w Cichowie czy śmigielską kolej dojazdową z lat 1898-1900.      

    Trzy czwarte powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym tutejsza gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola