Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W sobotę 7 kwietnia odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe w Racocie [FOTO]

Data publikacji: 2018-04-07, Data modyfikacji: 2018-04-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Wiosenne Biegi Przełajowe to już wieloletnia tradycja. Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1992 roku. Od tamtej pory wiosną na hipodromie w Racocie organizowane są zawody, których celem jest promocja zdrowego trybu życia, sportu i idei Igrzysk Olimpijskich. W tym roku w Racocie w różnych kategoriach wiekowych rywalizowało 500 młodych biegaczy. Do Racotu przyjechali uczniowie szkół nie tylko z powiatu kościańskiego, byli także uczniowie ze Wschowy i gmin powiatu kościańskiego. Olimpijskim znicz zapalił Andrzej Włodarczyk, ojciec mistrzyni olimpijskiej Anity Włodarczyk. - Cieszę się, że jak zwykle w zawodach bierze udział tyle dzieci. Dziś nasza impreza ma też cel charytatywny, bo pieniądze z loterii zostaną przeznaczone na pomoc dla Macieja Zielonki i chorej Michasi Zarzyckiej - mówił główny organizator i pomysłodawca racockich biegów poseł Wojciech Ziemniak. Po rywalizacji uczniów odbył się także wspólny bieg dla wszystkich chętnych na dystansie 800 metrów.

Pełna treść wiadomości na: koscian.naszemiasto.pl/artykul/w-sobote-7-kwietnia-odbyly-sie-wiosenne-biegi-przelajowe-w,4598356,galop,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kościański - powiat w południowo – zachodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kościanie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czempin, Kościan, Krzywiń i Śmigiel, zajmując powierzchnię 722,53 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Obra i Agroekologiczny Park Krajobrazowy im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Wśród zabytków wymienia się: zespóły pałacowe, pałace i dwory (Dwór w Piotrkowicach z XIX wieku, Pałac w Gorzyczkach z 1868 roku, Pałac w Jargoniewicach z 1792 roku, pałac z początku XVIII wieku w Głuchowie, zespół pałacowy z lat 1780 – 1791 w Starych Oborzyskach, zespół pałacowo – parkowy  w mieście Turew z II połowy XVII wieku, zespół pałacowo – parkowy w Kopaszewie zbudowany w latach 1800 -1801), zabytkowe kościoły i klasztory (kościół p.w. Wniebowzięcia NMP zbudowany w latach 1333 – 1356), spichlerz z końca XIX wieku w Starym Gołębinie, Wieżę ciśnień z 1908 roku, drewniany wiatrak Koźlak z 1714 roku, dzwonnicę z 1850 w Choryniu, Skansen Filmowy „Soplicowo” w Cichowie czy śmigielską kolej dojazdową z lat 1898-1900.      

  Trzy czwarte powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym tutejsza gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola