Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dodaj wnętrzu koloru!

Data publikacji: 2017-08-18, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Dodaj wnętrzu koloru!

Wystrój otoczenia, w którym żyjemy, niewątpliwie wpływa na nasze samopoczucie. Warto zatem zadbać o to, by jego kolorystyka nie męczyła wzroku, a barwy i tkaniny były przyjemne dla oka. Dekoral we współpracy z autorkami bloga Pani to potrafi prezentuje prosty sposób na zaplanowanie zmiany charakteru mieszkania.

Największe wyzwanie każdego remontu tkwi w zachowaniu spójności w kolorystyce i materiałach. Sprawa komplikuje się, gdy do głosu dochodzi nie jedna, lecz kilka osób  każda z własnymi upodobaniami i zupełnie odmiennym pomysłem na dekorację pomieszczenia. Blogerki z Pani to potrafi znalazły na to sposób: dyskutują aż do momentu, gdy uda im się wypracować kompromis.

Przemyślana kompozycja

Drogą do ułożenia wspólnej wizji aranżacji jest tworzenie moodboardów, czyli tablic z inspiracjami, oddającymi klimat naszego przyszłego projektu. Sposób polega na szukaniu upatrzonych kolorów, dodatków, materiałów czy inspiracji na zdjęciach i zestawieniu ich ze sobą. Wystarczy przykleić na arkuszu białego papieru zdjęcia wnętrz urządzonych w stylu, który chcielibyśmy uzyskać w naszym pomieszczeniu. Obok fotografii umieśćmy fragmenty tkanin, które znajdą się w pokoju: jak choćby na poduszkach, zasłonach czy tapicerce. Moodboard nie może się obejść bez odzwierciedlenia kolorystyki. Pomalujmy fragment arkusza farbą, którą chcemy zaaplikować na ścianach. Na tablicy możemy położyć niewielkie dekoracje: filiżanki, gałki do mebli, włączniki czy zegar. Ten zyskujący na popularności trik wnętrzarski pozwoli przygotować kompozycję, której każdy element będzie idealnie dobrany do pozostałych.

Przydatne testery

W przygotowaniu takiej tablicy pomocne będą testery farb. Nie musimy przecież kupować całej puszki czy bazować na obrazku z etykiety, aby przekonać się, jak barwa zaprezentuje się w naszym otoczeniu. Blogerki pomalowały niewielki kawałek arkusza wybranymi odcieniami testerów Dekoral Clean & Color, a następnie zestawiły go z upatrzonymi zdjęciami z gazet, ramkami, włącznikami i innymi elementami wystroju.

Harmonia kolorów

W remontowanym mieszkaniu autorki bloga postawiły na wydzielenie stref. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku otwartej kuchni. Dziewczyny zdecydowały się na zestawienie czerni i bieli, a na ścianach: cegły i modnego odcienia Dekoral Łazienka & Kuchnia  Fioletowej Werbeny. Ciemną kolorystykę ożywią oryginalne dodatki w złotych barwach.

Sypialnię zaaranżowano w spójnym z resztą mieszkania stylu  Royal Chic. Tu, z racji o wiele niższego pomieszczenia, królować będą jasne odcienie: Popielaty zefir z Dekoral Clean & Color wraz ze srebrnymi i metalowymi dodatkami.

Łatwa weryfikacja

Stworzenie moodboardu to doskonała okazja, by przekonać się, czy na pewno wszystko, co zgromadziliśmy, pasuje do siebie. Może okazać się, że pozornie zgrany duet tworzy męczący dla wzroku zestaw, a materiał, do którego nie byliśmy do końca przekonani, świetnie podkreśla kolor ścian. To łatwy sposób na zmianę charakteru wnętrza nawet wówczas, gdy nie mamy pełnego pomysłu na jego aranżację.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kościański - powiat w południowo – zachodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kościanie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czempin, Kościan, Krzywiń i Śmigiel, zajmując powierzchnię 722,53 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Obra i Agroekologiczny Park Krajobrazowy im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Wśród zabytków wymienia się: zespóły pałacowe, pałace i dwory (Dwór w Piotrkowicach z XIX wieku, Pałac w Gorzyczkach z 1868 roku, Pałac w Jargoniewicach z 1792 roku, pałac z początku XVIII wieku w Głuchowie, zespół pałacowy z lat 1780 – 1791 w Starych Oborzyskach, zespół pałacowo – parkowy  w mieście Turew z II połowy XVII wieku, zespół pałacowo – parkowy w Kopaszewie zbudowany w latach 1800 -1801), zabytkowe kościoły i klasztory (kościół p.w. Wniebowzięcia NMP zbudowany w latach 1333 – 1356), spichlerz z końca XIX wieku w Starym Gołębinie, Wieżę ciśnień z 1908 roku, drewniany wiatrak Koźlak z 1714 roku, dzwonnicę z 1850 w Choryniu, Skansen Filmowy „Soplicowo” w Cichowie czy śmigielską kolej dojazdową z lat 1898-1900.      

    Trzy czwarte powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym tutejsza gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola