Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rozpoczęła się przebudowa ul. Żółtowskiego

Data publikacji: 2022-03-24, Data modyfikacji: 2022-03-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozpoczęła się przebudowa ul. Żółtowskiego

Prace dotyczą budowy kanalizacji deszczowej, kanalizacji teletechnicznej oraz robót drogowych. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zakres zamówienia obejmuje między innymi: prace rozbiórkowe, budowę kanalizacji deszczowej, korytowanie, profilowanie, zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni chodnika, jezdni, zjazdów, zatok postojowych z kostki betonowej, budowę urządzeń spowalniających ruch – skrzyżowań wyniesionych, wykonanie oznakowania oraz nasadzenie nowych drzew wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu zieleni.

Przypominamy, że zgodnie z podpisaną 7 marca 2022 roku umową Wykonawca (Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe BUD-BRUK Ryszard Mielcarek z Czempinia) zrealizuje inwestycję za kwotę brutto w wysokości 1 439 000,00 zł. 95% wartości wynagrodzenia (1.367.050,00 zł) finansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w pozostałej części ze środków Gminy Miejskiej Kościan.  Prace powinny zakończyć się do końca sierpnia br.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski Kościana
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kościański - powiat w południowo – zachodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kościanie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czempin, Kościan, Krzywiń i Śmigiel, zajmując powierzchnię 722,53 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Obra i Agroekologiczny Park Krajobrazowy im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Wśród zabytków wymienia się: zespóły pałacowe, pałace i dwory (Dwór w Piotrkowicach z XIX wieku, Pałac w Gorzyczkach z 1868 roku, Pałac w Jargoniewicach z 1792 roku, pałac z początku XVIII wieku w Głuchowie, zespół pałacowy z lat 1780 – 1791 w Starych Oborzyskach, zespół pałacowo – parkowy  w mieście Turew z II połowy XVII wieku, zespół pałacowo – parkowy w Kopaszewie zbudowany w latach 1800 -1801), zabytkowe kościoły i klasztory (kościół p.w. Wniebowzięcia NMP zbudowany w latach 1333 – 1356), spichlerz z końca XIX wieku w Starym Gołębinie, Wieżę ciśnień z 1908 roku, drewniany wiatrak Koźlak z 1714 roku, dzwonnicę z 1850 w Choryniu, Skansen Filmowy „Soplicowo” w Cichowie czy śmigielską kolej dojazdową z lat 1898-1900.      

    Trzy czwarte powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym tutejsza gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola