Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Film promocyjny "Gmina Kościan" - opisy miejsc

 
Gmina Kościan leży w Wielkopolsce, w Powiecie Kościańskim na obszarze o powierzchni 202,3 km². W centrum Gminy znajduje się miasto Kościan, które jest odrębnym samorządem. Poza Kościanem, graniczymy z czterema gminami wiejsko-miejskimi. Naszymi sąsiadami są Gminy Czempiń, Kamieniec, Krzywiń i Śmigiel. Teren gminy zamieszkuje prawie 16 tys. mieszkańców w 37 wsiach i 8 przysiółkach. Nasza gmina usytuowana jest w malowniczej dolinie rzeki Obry. Jej walory turystyczne podnoszą: Agroekologiczny Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, zadrzewienia śródpolne, mikroklimat letniska Nowy Dębiec oraz rozwinięta sieć szlaków turystyki pieszo -- rowerowej i konnej. Gminę przecinają ważne arterie komunikacyjne: droga krajowa nr 5 i linia kolejowa na trasie Poznań -- Wrocław. Atrakcyjne położenie, bogate złoża gazu ziemnego, sieci wodno - kanalizacyjne oraz modernizowane drogi lokalne sprzyjają rozwojowi budownictwa jednorodzinnego, funkcjonowaniu ponad 800 podmiotów gospodarczych i powiększaniu terenów inwestycyjnych. Rozwój gminy umożliwia pozyskiwanie środków zewnętrznych, w tym unijnych. Gmina Kościan jest członkiem Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska". Na płaszczyźnie współpracy zagranicznej partnerami naszymi są węgierski Sümeg i czeski Bohdalov.

 


GminaKoscian
 
Data pliku video: 2013-01-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kościański - powiat w południowo – zachodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kościanie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czempin, Kościan, Krzywiń i Śmigiel, zajmując powierzchnię 722,53 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Obra i Agroekologiczny Park Krajobrazowy im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Wśród zabytków wymienia się: zespóły pałacowe, pałace i dwory (Dwór w Piotrkowicach z XIX wieku, Pałac w Gorzyczkach z 1868 roku, Pałac w Jargoniewicach z 1792 roku, pałac z początku XVIII wieku w Głuchowie, zespół pałacowy z lat 1780 – 1791 w Starych Oborzyskach, zespół pałacowo – parkowy  w mieście Turew z II połowy XVII wieku, zespół pałacowo – parkowy w Kopaszewie zbudowany w latach 1800 -1801), zabytkowe kościoły i klasztory (kościół p.w. Wniebowzięcia NMP zbudowany w latach 1333 – 1356), spichlerz z końca XIX wieku w Starym Gołębinie, Wieżę ciśnień z 1908 roku, drewniany wiatrak Koźlak z 1714 roku, dzwonnicę z 1850 w Choryniu, Skansen Filmowy „Soplicowo” w Cichowie czy śmigielską kolej dojazdową z lat 1898-1900.      

  Trzy czwarte powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym tutejsza gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola