Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uczniowie kręcą film o powstańcu!

Data publikacji: 2017-08-03, Data modyfikacji: 2017-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
stnieje wiele fundacji i stowarzyszeń, które działają w szczytnym celu. Pomagają potrzebującym. Jedną z takich organizacji jest fundacja „Pomóc Inaczej”. Została ona założona 22 marca 2016 roku przez pana Michała Drzewieckiego. Siedziba mieści się w Starym Bojanowie, przy ulicy Głównej 1. Ich najważniejszym celem jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym oraz z terenów wiejskich, umożliwiając im rozwój oraz adaptację do życia w najbliższym otoczeniu. Pragną także w miarach możliwości oferować pomoc finansową dla rodzin dzieci niepełnosprawnych, aby mogły zakupić ewentualne leki lub sprzęty rehabilitacyjne. W planach jest także organizacja imprez cyklicznych lub okolicznościowych na terenie fundacji. Już teraz można zwiedzać tam „mini zoo” z krowami, końmi czy kozą. Dodatkowo pod czujnym okiem instruktora można urządzić sobie przejażdżkę na koniu. Fundacja została wsparta przez Stowarzyszenie Centrum PISOP w ramach projektu „LOWES- Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej’. Organizacja, w lutym 2017, postanowiła zorganizować projekt w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego w Programie „Równać Szanse 2017”.

Pełna treść wiadomości na: koscian.naszemiasto.pl/artykul/uczniowie-kreca-film-o-powstancu,4203244,art,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kościański - powiat w południowo – zachodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kościanie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czempin, Kościan, Krzywiń i Śmigiel, zajmując powierzchnię 722,53 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Obra i Agroekologiczny Park Krajobrazowy im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Wśród zabytków wymienia się: zespóły pałacowe, pałace i dwory (Dwór w Piotrkowicach z XIX wieku, Pałac w Gorzyczkach z 1868 roku, Pałac w Jargoniewicach z 1792 roku, pałac z początku XVIII wieku w Głuchowie, zespół pałacowy z lat 1780 – 1791 w Starych Oborzyskach, zespół pałacowo – parkowy  w mieście Turew z II połowy XVII wieku, zespół pałacowo – parkowy w Kopaszewie zbudowany w latach 1800 -1801), zabytkowe kościoły i klasztory (kościół p.w. Wniebowzięcia NMP zbudowany w latach 1333 – 1356), spichlerz z końca XIX wieku w Starym Gołębinie, Wieżę ciśnień z 1908 roku, drewniany wiatrak Koźlak z 1714 roku, dzwonnicę z 1850 w Choryniu, Skansen Filmowy „Soplicowo” w Cichowie czy śmigielską kolej dojazdową z lat 1898-1900.      

    Trzy czwarte powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym tutejsza gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola